Розиър вкарва 34 с осем тройки, Маями удържа Ню Йорк 109-99, за да подобри изгледите за източния плейоф
AP News | 2024-04-03 | 04:16:18

МАЯМИ (AP) — Тери Розиър вкара 34 точки, ограничени от тройка за бърз удар в последната минута и Маями Хийт се доближи до място в плейофите в Източната конференция, като изпревари Ню Йорк Никс със 109-99 във вторник вечерта.

Джими Бътлър вкара 17 точки, Бам Адебайо добави 15 и Хейууд Хайсмит завърши с 14 за Хийт.

Маями имаше преднина от 16 точки до една при оставащи 3:23, но намери начин да продължи – и осмата тройка на Розиър за вечерта с 34 секунди до края, точно пред пейката на Ню Йорк, подпечата победата.

Донте Ди Винченцо вкара 31 точки за Ню Йорк, докато Дюс Макбрайд добави 24, а Джейлън Брънсън завърши с 20 точки и 10 асистенции.

Боян Богданович отбеляза 16 за Ню Йорк. Никс се събраха от 21 точки по-малко през четвъртата четвърт, за да победят Маями на 24 ноември и почти направиха още едно голямо завръщане – докато Розиър не се представи в най-важния момент за Хийт.

Маями (42-33) се придвижи в рамките на половин игра на празен Индиана за желаното номер 6 — и последното гарантирано място в плейофите — на Изток. Heat също направиха услуга на своите съседи от Флорида; бездействащият Орландо Меджик изпревари Ню Йорк (44-31) до номер 4 на Изток, благодарение на това, че удържа директния тайбрек над Никс.

Хийт остана с 1 1/2 мач пред Филаделфия за номер 7 на Изток; 76ers гостуват на Маями в четвъртък.

Маями си върнаха Кевин Лав за първи път от повече от месец – той пропусна последните 16 мача с болки в петата – и завърши с осем точки. Heat все още беше без Tyler Herro, който пропусна своя 19-ти пореден мач заради тендинит на десния крак.

Мичъл Робинсън от Ню Йорк, който отсъства почти четири месеца след операция на левия глезен, се завърна за трети път в последните четири мача. Но Никс останаха без О.Г. Ануноби (десен лакът) и Джулиус Рандъл (дясно рамо). Ануноби отпадна за 26-ти път в последните 29 мача, а Рандъл вече е пропуснал 29 последователни мача; той не е играл, откакто се контузи срещу Маями в края на януари.

Никс ​​все още се надяват, че Рандъл може да се завърне през този сезон.

„Трябва да имате вяра, че нещата ще се обърнат, което и правя“, каза треньорът на Никс Том Тибодо. „Може би е утре, може би вдругиден, кой знае кога е, но просто продължавайте да влагате всичко, което имате във всеки ден. Така че, тренирайте, направете вашата рехабилитация, опитайте се да укрепите рамото си колкото можете повече и продължете от там.“

Никс: домакин на Сакраменто в четвъртък.

Жега: Домакин на Филаделфия в четвъртък.